Przedszkolaki z pomocą Małym Bibliotekom „Przerwa na wspólne czytanie”

Książki przenoszą nas w świat wyobraźni i wzbogacają go o nowe przestrzenie i możliwości.
Zawarte treści opowiadają piękne, niebezpieczne, zaskakujące i trzymające w napięciu przygody.
Wspólne czytanie z Dziećmi buduje więzi oraz wspaniale rozwija zasób słownictwa.

Wiemy jak ważne jest czytanie książek, dlatego w dnu 10 grudnia z chęcią przyłączyliśmy się
do akcji „Przerwa na wspólne czytanie”
zorganizowanej przez firmę Kinder,
a w Pasymiu koordynowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pasymiu.

Celem akcji jest pomoc małym bibliotekom, znajdującym się w złej sytuacji materialnej.

Pomoc polegała na przyniesieniu przeczytanych przez Wasze dzieci książek z domowej biblioteczki do naszego Przedszkola, a następnie my przekazaliśmy je do naszej biblioteki, a Kinder razem z wydawnictwem Znak odebrało je, dokładając nowe książki i przekazało małym bibliotekom,w których brakuje książek do wspólnego czytania z dzieckiem.
Każdy kto przekazał książki otrzymał dyplom oraz zakładkę do książki.
opracowanie: A. Matwiej