Ścieżka edukacyjna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie

Dbanie o bezpieczeństwo własne i innych jest podstawową umiejętnością w naszym przedszkolu,
jak również poza jego granicami.

Uczymy Dzieci, by postępowały rozsądnie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i w razie potrzeby umiały zachować się w odpowiedni sposób.

Korzystamy również z możliwości czerpania wiedzy teoretycznej i ptaktycznej od rzetelnych ekspertów.

W związku z tym 12 października grupa dzieci 6-letnich „Misie” i 19 października grupa dzieci 5,6-letnich „Jeżyki” miały możliwość i przyjemność uczestniczyć w Pożarniczej Ścieżce Edukacyjnej przygotowanej przez Szczycieńskich strażaków.

Dzieci zapoznały się między innymi z zasadami bezpiecznego wypoczynku w lesie, mogły samodzielnie ugasić pożar w zarodku i ewakuować poszkodowanego misia ☺️.
To tylko część atrakcji przygotowanych przez strażaków.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie za zaproszenie i profesjonalnie przekazaną wiedzę.

To był bardzo udany i pełen niesamowitych wrażeń dzień!

Dodała: Alicja Matwiej