Dzień Głośnego Czytania

29 września w najmłodszej grupie BIEDRONECZKI 🐞 obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w sali przedszkolnej odwiedziła nas pani Paulina, mama naszej Lilianki, która przyniosła do przeczytania na głos dwie ulubione książeczki jej córeczki pt. ,,Maluch poznaje świat To moje!” oraz ,,Idę do… ZOO”. Pierwsza książeczka ukazała dzieciom idealną historyjkę, która uczy dziecko dzielić się z innymi, druga zaś była niezwykłą przygodą dzięki której dzieci dowiedziały się: jak się zachowywać w ZOO? Co wolno robić, a czego nie? Jakie można zwierzęta tam spotkać? Czemu każde          z nich jest wyjątkowe? Biedroneczki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowe opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.         W drugiej części dnia towarzyszyły nam zabawy ruchowe i oddechowe z liśćmi oraz zabawy matematyczne. Dzieci nazywały jesienne dary, segregowały wg rodzaju, koloru i wielkości. Następnie nakarmiły wiewiórkę 🐿️🙂 Pogłębiając w ten sposób swoją wiedzę z zakresu przyrody jak               i matematyki.
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko i stoiMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie siedzą i w budynku
Opracowała: Katarzyna Kotońska
Bookmark the permalink.

Comments are closed.