„Pamiętamy o Tych, którzy odeszli…”

Okres wokół Święta Zmarłych, to czas na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozwijanie postawy szacunku dla nich i dla przeszłości.
W związku z tym nasze Przedszkolaki odwiedziły pobliski cmentarz katolicki.
Grupa 6-latków w piątek 28 października i grupy 5,4-latków we wtorek 2 listopada.
Podczas pobytu na cmentarzu dzieci w ciszy i zadumie posłuchały wiadomości na temat Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zaduszek oraz zapaliły znicze na zapomnianych grobach. Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci dużym przeżyciem, szły skupione i zaciekawione. To była istotna lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, obuwie i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzu
Opracowała: Katarzyna Kotońska
Bookmark the permalink.

Comments are closed.