Dzień Dyni

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni” ! W Przedszkolu w Pasymiu święto to obchodziliśmy w środę 26 października 2022 roku. Dzieci ubrały się tego dnia na pomarańczowo, żółto, czerwono, zielono ,można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Tego dnia podczas zajęć dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Wraz ze swoją panią pszczółki upiekły pyszne ciasto z dynią, które z chęcią schrupały po zupce. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy. Nasze pszczółki delektowały się również dyniowymi smakołykami, przygotowanymi przez panią Kasię – pysznymi kawałkami dyni na słodko oraz z goździkami. To był dzień pełen pracy, ale My pszczółki pracy się nie boimy! 🐝🐝🐝🐝

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją, jedzenie i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym jedzenie

Opracowała: Katarzyna Kotońska

Bookmark the permalink.

Comments are closed.