Hymn dla Niepodległej

Kolejny raz nasze Przedszkolaki, Nauczyciele i Pracownicy Przedszkola w Pasymiu
włączają się do akcji „Hymn dla Niepodległej”.

Działania patriotyczne mają ogromne znaczenie, to dzięki nim buduje się tożsamość narodową dziecka.
Rozwijanie postawy patriotycznej u naszych podopiecznych to dla nas jeden z priorytetów.

Dzieci w ciągu całego tygodnia poznawały legendy polskie, uczyły się lub utrwalały Hymn Narodowy oraz śpiewały patriotyczne utwory, doskonale znają już symbole narodowe oraz położenie Polski na mapie świata.

Natomiast 10 listopada o godzinie 11.11 w każdej z grup wiekowych został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”
z zachowaniem należytego mu szacunku.
Nie zabrakło także własnoręcznie przez dzieci wykonanych kotylionów w naszych barwach narodowych.

Do akcji włączyli się także Rodzice naszych Przedszkolaków, którzy zobowiązali się uroczyście zaśpiewać
Hymn Polski 11 listopada o godzinie 11.11 we własnych domach. Za co serdecznie dziękujemy 🙂

Wspólne działania Przedszkola i środowiska rodzinnego, to kolejny z naszych priorytetów 🙂

opracowanie: A. Matwiej