Wrzesień 2018

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EDUKACYJNO- EKOLOGICZNEGO W WAWROCHACH

    Dzieci pięcioletnie i sześcioletnie dnia 21.09.2018 r. odwiedziły Zagrodę Edukacyjną „Kamez” w Wawrochach. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z atmosferą wsi, pracą rolnika, płodami rolnymi, życiem zwierząt i maszynami rolniczymi. Atrakcją było wykopywanie i zbieranie posadzonych przez przedszkolaków na wiosnę ziemniaków. Zebrane i upieczone w ognisku ziemniaki smakowały wybornie. Kolejną atrakcją było pieczenie na grillu kiełbasek oraz przejażdżka wozem, podczas której można było podziwiać naturalne okazy roślinności i karmić krowy. Ważnym celem wycieczki było także poznanie historii Bogumiła Linki – działacza społecznego i narodowego, prekursora oświaty rolniczej, który oddał życie za przyłączenie Mazur do ziem polskich. Razem z panią Martą Chodorowską – aktorką, bohaterką serialu „Ranczo”, przedszkolaki udały się do miejsca rodzinnego gospodarstwa rolnego Bogumiła Linki, gdzie aktorka przybliżyła dzieciom jego życiorys i opowiedziała o jego walce o niepodległość Polski.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

19 września w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólnie bawiły się wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Były zawody z „ziemniakiem w roli głównej”: wyścig z ziemniakiem na tacy, rzut ziemniakiem do celu, skoki pomiędzy ziemniakami.

W tym dniu nie zabrakło oczywiście pieczonych ziemniaczków prosto z ogniska, które lekko posolone smakowały lepiej niż niejedna słodkość 🙂


SPOTKANIE Z MUZYKĄ

W dniu 27 września odbył się w przedszkolu koncert muzyków Filharmonii Olsztyńskiej pt.: „Wirtuoz skrzypiec”.

Comments are closed.