Przedszkolne hodowle

NASZE PRZEDSZKOLNE OGR├ôDKI ­čÖé

D┼éuga i ┼Ťnie┼╝na zima zbli┼╝a si─Ö powoli ku ko┼äcowi… Ju┼╝ nied┼éugo rozpocznie si─Ö upragniona przez wszystkich wiosna ­čÖé

Przedszkolaki poznaj─ů jej oznaki oraz szukaj─ů ich wok├│┼é przedszkola podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym… jednak te bardzo powoli si─Ö pojawiaj─ů. W zwi─ůzku z tym Nauczycielki wraz z Dzie─çmi postanowili za┼éo┼╝y─ç ogr├│dki w salach przedszkolnych, by obserwowa─ç etapy wzrostu ro┼Ťlin oraz o┼╝ywi─ç zieleni─ů nasze otoczenie.

Prace nad hodowl─ů ro┼Ťlin poprzedzi┼éy zaj─Öcia na temat ┼╝ycia ro┼Ťlin, ich budowy i potrzeb, by zdrowo rosn─ů─ç.

Dzieci z ogromnym zaanga┼╝owaniem w┼é─ůczy┼éy si─Ö do zaj─Ö─ç praktycznych. Rado┼Ť─ç z samodzielnych prac ogrodnichych by┼éa ogromna.

opracowanie: A. Matwiej