ZAJĘCIA Z POLICJANTEM

Dnia 12 października naszych Przedszkolaków odwiedził Pan Policjant, Dzielnicowy – Grzegorz Licki.

Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, między innymi, w jaki sposób i gdzie przechodzić przez jezdnię oraz, że wieczorem powinny poruszać się po drodze z odblaskami – dzięki którym będą lepiej widoczne, a w czasie podróży autem muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Jak również zwrócił uwagę dzieci na to, jak powinny zachować się w kontakcie z obcymi osobami i zwierzętami. Przedszkolaki mogły zadawać wiele pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

TEATRZYK

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę prowadzona jest w Przedszkolu innowacja pt. „Jestem Polką i Polakiem”. Ważnym zadaniem wychowawczym jest krzewienie u dzieci postawy patriotycznej od najmłodszych lat.

W ramach realizacji innowacji 15 października dzieci były widzami spektaklu teatralnego pt. „Mały Patriota”. Poznały symbole narodowe i ważne postaci z historii Polski oraz znaczenie słowa „patriota”.

WIZYTA W PRZYCHODNI

KONCERT

W dniu 25 października odbył się w przedszkolu koncert muzyków Filharmonii Olsztyńskiej pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”.

Dzieci z uwagą i radością wsłuchiwały się w piękne dźwięki instrumentów, którym przewodziła gitara i w śpiew Pani Katarzyny Sobczyk. Dzieci mogły usłyszeć piosenki ze znanych bajek i tańczyć w rytm wybranych melodii.

ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dnia 31 października dzieci z grup 5,6-latków i 6-latków odwiedziły cmentarz katolicki. Każde dziecko z okazji zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych zapaliło znicz na zapomnianym nagrobku. Przedszkolaki wzorowo się zachowywały oraz wykazały się wiedzą na temat zasad obowiązujących osoby odwiedzające cmentarz.