Październik 2016

Zaproszenie Pani Jesieni do Przedszkola 04.10.2016

Grupa maluszków zaprosiła do naszego przedszkola Panią Jesień.

Dla  przybranej w jesienne kolory Pani Jesieni, dzieci przygotowały  honorowe miejsce w holu budynku. Zarówno maluszki jak i starszaki mogą codziennie podziwiać nową porę roku a także składać jej jesienne dary.  Trzylatki  i czterolatki podarowały   gościowi poza jesiennymi piosenkami i wierszami  wykonane  z masy solnej  czerwone jabłuszka, papierowe drzewa a także wykonane techniką wydzieranki kosze pełne warzyw.

05.10.2016 Wycieczka do Protu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymnach

W dniu 05. 10. 2016 r. grupy 5- 6- latków uczestniczyły w wycieczce do Szyman. Podczas wyjazdu dzieci miały okazję zwiedzić  Port Lotniczy Olsztyn- Mazury oraz spotkać się z załogą lotniska.
Na zakończenie przedszkolaki  zostały zaproszone na posiłek  do tutejszego baru.

Dzień Marchewki 26.10.2016

Tradycją naszego przedszkola stały się obchody „Święta Marchewki”. W tym dniu poza ubiorem
w kolorach pomarańczy dzieci poznawały właściwości odżywcze marchewki,spożywały świeżo wyciskany z niej sok.W całym budynku rozbrzmiewały piosenki „Urodziny marchewki”oraz „Ruda Marcheweczka”. Nie zabrakło także tańców i zabaw przy muzyce. 

Pasowanie na Przedszkolaka 20.10.2016

Dla najmłodszej grupy w Przedszkolu w Pasymiu data 20.10.2016r. była szczególnie ważna. W tym dniu 3-4- latki otrzymały od Pani Dyrektor uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zanim jednak
to nastąpiło dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne, gimnastyczne oraz umysłowe, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Złożyły także uroczystą przysięgę. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom. Miłą niespodzianką było przygotowanie przez rodziców i nauczycielki słodkiego poczęstunku.

Wyjście na cmentarz 27.10.2016

Jak co roku dzieci ze starszych grup wybrały się na wycieczkę na pobliski cmentarz by uczcić pamięć nieznanych ludzi i zapalić znicze na ich grobach.

  Sałatka owocowa w grupie Maluchów 28.10.2016

Maluszki już dobrze wiedzą, że owoce i warzywa to samo zdrowie!!!

A do tego są to same pyszności 🙂

Po święcie marchewki i robieniu z niej pysznego soku marchwiowego przyszła kolej na owoce.

Nie ma nic lepszego od sałatki z ulubionych przez przedszkolaków owoców 🙂

Do tego samodzielnie ją przygotowały, co dało im dodatkową satysfakcję!

Było PYSZNIE!!!

Comments are closed.