Marzec 2017

POWITANIE WIOSNY

23 marca wszystkie dzieci z Przedszkola w Pasymiu wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „Powitania Wiosny”.

Dzieci z przygotowaną wcześniej „Marzanną” wyruszyły ulicami miasta, żeby w wyjątkowy sposób powitać kolejną porę roku. Podczas wiosennego wymarszu nie zabrakło kolorowych kwiatów, śpiewów oraz uśmiechów na twarzach dzieci. To był cudowny, wiosenny dzień !

WIOSNA OGRODNICZKA

W piątek 24 marca Maluszki oraz grupa 5-6 latków z zapałem i ogromnym zainteresowaniem urozmaicały kącik zieleni sadząc do różnych pojemników cebulki, fasolki, zawilce, hiacynty
i rzeżuchę. Każde z dzieci z przejęciem podlewało swoje sadzonki. Małe przedszkolaki doskonale wiedzą, co jest niezbędne do wzrostu roślinek. Już nie mogą się doczekać kiedy pojawią się pierwsze korzonki
i małe łodyżki zasadzonych roślinek.

TURNIEJ WARCABOWY

Dnia 23 marca odbył się w naszym Przedszkolu turniej warcabowy zorganizowany dla dzieci 5-6 letnich uczestniczących w zajęciach dodatkowych „Matematyka dla zdolnego Smyka”.

Do turnieju przystąpiło 14 dzieci. Po meczach eliminacyjnych do rozgrywek półfinałowych dotarli:
Rafał Łączyński, Mikołaj Błaszczak, Fabian Adamczyk i Oliwia Foruś.

Zwycięzcą został Rafał Łączyński, drugie miejsce zajął Fabian Adamczyk, trzecie Mikołaj Błaszczak
i czwarte Oliwia Foruś.

Walka była zacięta, każdy z graczy maksymalnie skupiony, a wynik do samego końca niepewny.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i liczymy na dalsze, tak duże zainteresowanie zajęciami.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom i małą pyszność, a czworo wygranych dodatkowo nagrody rzeczowe.

KONCERT W PRZEDSZKOLU

KONCERT MUZYCZNY PT.’’DŹWIĘKI W DREWNIE UKRYTE’’

22 marca odbył się koncert muzyczny z udziałem muzyków z Filharmonii Olsztyńskiej.

Muzycy zaprezentowali historię instrumentów :klarnet, flet i okaryna.

Przybliżyli dzieciom dźwięki danych instrumentów i krótkie utwory muzyki poważnej.

Dzieci z dużą niecierpliwością czekają na kolejne koncerty, które odbywać się będą cyklicznie
w każdą ostatnią środę miesiąca.