Maj 2017

Przedszkolaki z budynku przedszkola wypatrzyły bociana. Niesamowity widok !

Teatrzyk pt.”Polska Ojczyzna Moja”

Dzieci z przedszkola utrwaliły wiadomości o swojej ojczyźnie oraz przypomniały ważne dla Polski symbole narodowe.

DZIEŃ DZIECKA W MOK-U W PASYMIU .

Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Aktorzy z Krakowa dzięki bajkowej scenerii i barwnym strojom, przenieśli nas w magiczny świat. Dzieci mogły oglądać grę aktorską na żywo, jak również same brać w niej udział.

Z chęcią wcielały się w rolę krasnoludków, pomagały Śnieżce sprzątać dom i  wspólnie z nią tańczyły. Oprócz doskonałej zabawy, bajka była dla przedszkolaków lekcją nauki, że warto pomagać innym oraz przestrzegała przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

Z niecierpliwością czekamy no kolejne przedstawienia.

Dzień Mamy i Taty

26 maja – to najpiękniejszy dzień w roku dla każdej mamy.

W kalendarzu imprez przedszkolnych ten dzień obchodzony jest jako święto Mamy i Taty. Grupy starszaków i maluchów przygotowały występy – wiersze piosenki jak również prezenty dla swoich rodziców.

Koncert Muzyczny

Muzycy z Olsztyńskiej Filharmonii  po raz trzeci odwiedzili nasze przedszkole.

Tym razem bohaterem spotkania był saksofon. Dzieci poznały wygląd, brzmienie i historię instrumentu.

31.05.2017- KOKTAIL OWOCOWY

Dzieci z grupy 5-6 latków doskonale wiedzą ,że aby być zdrowym trzeba prawidłowa się odżywiać.

Z myślą o witaminkach, postanowiły zrobić koktajl owocowy. Zanim go zrobiły  zapoznały się
z wyglądem, budową i działaniem blendera . Przypomniały również zasady bezpieczeństwa
i higieny podczas wykonywania prac kuchennych. Zadanie okazało się niezwykle proste
i przyjemne. Była to prawdziwa „bomba witaminowa”!

„DOBRA POSTAWA, TO WAŻNA SPRAWA!”

Dnia 04.05.2017 r. w grupie maluszków odbyło się spotkanie

z wyjątkowym gościem-Panią Martą Małkowską- fizjoterapeutką.

Spotkanie odbyło się w ramach programu prozdrowotnego „Dbamy i zdrowie”.

Pani Marta opowiedziała nam o swojej pracy-na czym polega, komu pomaga i dlaczego. Dodatkowo przedstawiła dzieciom jaki jest wpływ układu ciała podczas siedzenia na prawidłową postawę ciała i dobre zdrowie. Wyjaśniła jak ważny jest odpoczynek organizmu i pokazała kilka zabaw wyciszających
i relaksacyjnych. To były ważne umiejętności i miłe spotkanie. Dziękujemy!