Luty 2018

W naszym Przedszkolu, w miesiącu lutym po mimo,

iż był bardzo krótki, atrakcji i miłych gości nie brakowało!

Dnia 22 lutego odbył się koncert Olsztyńskich Filharmoników
pt. „Karnawał w muzyce na poważnie”.
Bohaterem koncertu były SKRZYPCE. Dzieci bardzo dobrze je rozpoznały, a ich przepięknych dźwięków słuchały jak zaczarowane.

W ramach realizacji Przedszkolnej Innowacji „Czy to łąka, czy to las z książką miło płynie czas” dnia 16 lutego z okazji „Dnia Listonosza” dzieci odwiedziły Urząd Poczty Polskiej w Pasymiu.
Pani Elwira Wareliś – naczelnik Urzędu Pocztowego przeczytała nam  opowiadanie pt.”O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Jak również opowiedziała nam o pracy listonosza i Urzędu Pocztowego, oprowadziła nas po urzędzie i zapoznała z „drogą” listu.
To był bardzo miło spędzony czas.

Również w ramach realizacji Innowacji gościliśmy w Przedszkolu  Mistrza kominiarskiego – Pana Jerzego Januszyka.
Wysłuchaliśmy opowiadania R. Piątkowskiej pt. „Kominiarz, szczęście i guzik” czytanego przez Pana Janusza oraz poznaliśmy arkana zawodu kominiarskiego. Zaproszony gość przedstawił nam kominiarski strój i akcesoria, jak również ciekawy cylinder, który „magicznie się składał” wraz z jego historią. Nasz gość umożliwił nam także przymiarkę tego „magicznego” cylindra!

Dnia 14 lutego w Walentynki obowiązywał strój w kolorze czerwonym, gdyż najbardziej kojarzy się nam wszystkim z miłością.
Tego dnia słuchaliśmy i opowiadaliśmy o znaczeniu
i istocie przyjaźni, miłości, lubienia się.
Nie zabrakło także małej słodyczy dla podniebienia.