Listopad 2016/2017

01.11.2016rŚNIADANIA BUFETOWE

Od listopada, co czwartek przedszkolaki mają okazję do samodzielnego skomponowania sobie śniadania według własnego gustu. Dzieci bardzo lubią same przygotowywać sobie posiłki i doskonale wiedzą, na co w danej chwili mają ochotę.

Celem takiej formy śniadania jest nauka dzieci samodzielności i niezależności podczas przygotowywania posiłków.

02.11.2016r. TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

16.11.2016 r.Międzygminny Konkurs plastyczny pt. ”Pocztówka z Pasymia”
organizowany przez Przedszkole w Pasymiu

Konkurs zainspirowany naszym pięknym miastem Pasym. Dzieci z przedszkola w Pasymiu, Zespołu Szkół w Pasymiu oraz Szkoły Podstawowej w Gromie zaprezentowały piękne prace wykonane różnymi technikami.

Wybór był bardzo trudny. Wszystkie prace były przepiękne. Wyłoniono po dwa pierwsze, drugie
i trzecie miejsca. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

16.11.2016r. PYSZNY I ZDROWY KOKTAJL BANANOWO – TRUSKAWKOWY

Grupa 5-6 latków przyrządziła pyszny koktajl bananowo – truskawkowy.

Samodzielnie pokroiliśmy banany, pamiętając o zasadach higieny  i bezpieczeństwa podczas pracy
w kuchni, następnie wszystko wrzuciliśmy do specjalnego blendera, dodaliśmy dżem truskawkowy, mleka i szczyptę cukru dla osłody. Koktajl wyszedł przepyszny!

25.11.2016r. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. I tak właśnie tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły
do przedszkola swojego małego lub dużego przyjaciela –  Misia.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe,  plastyczne, quizy, recytacja wierszy o misiach, zgadywanki, śpiewanie piosenek, jak również zabawa przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie” itp.

Ten dzień w przedszkolu był pełen radości i wspólnej zabawy, jednak największą frajdą było zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

30.11.2016r. WRÓŻBY I ZABAWY ANDRZEJKOWE

Pokus – pokus, mary – dary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary.
Takimi słowami witały nas Wróżka Celesta i Francesca, które tego dnia odwiedziły nasze przedszkole.  Wróżki odwiedziły każdą z grup i wprowadziły tajemniczą atmosferę. Podczas wspólnych zabaw z wróżkami i Paniami z poszczególnych grup, dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, jakie kultywowano dawniej oraz z tymi, obchodzonymi współcześnie. Dzień wypełniony wspaniałą zabawą połączoną z odrobiną magii,

Teraz tylko pozostaje nam czekać, aby dowiedzieć się czy wróżby się spełnią. 😉