Kwiecień 2018

10.04.18. w rocznicę zbrodni katyńskiej w naszym przedszkolu odbył się

Konkurs Piosenki  Patriotycznej „Polska żyje w nas”.

Celem uroczystości było:

– rozbudzenie zainteresowania dzieci przeszłością narodu polskiego

– kształtowanie więzi z krajem ojczystym, budzenie szacunku do symboli narodowych  i dumy narodowej

– uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej i pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju

– umożliwienie dzieciom prezentacji umiejętności wokalnych

Przed rozpoczęciem konkursu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści zaproszonego do przedszkola żołnierza o ważnych historycznych wydarzeniach naszego kraju. Następnie po wspólnym zaśpiewaniu hymnu rozpoczęły się prezentacje młodych artystów. Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały uroczyste stroje.

Jury miało trudne zadanie i po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

wszyscy uczestnicy konkursu zajęli pierwsze miejsce.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.

18.04.18. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do interesowania się literaturą, wzmacnianie więzi między członkami rodziny poprzez podejmowanie wspólnych działań oraz promowanie twórczości dziecięcej.

Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac. Komisja, biorąc pod uwagę widoczny wkład pracy dziecka, pomysłowość oraz estetykę pracy wyłoniła trzy najlepsze prace w kategorii dzieci przedszkolne, trzy najlepsze prace

w kategorii dzieci szkolne oraz przyznała wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19.04.18.

20.04.18. z okazji zbliżającego się DNIA ZIEMI  we wszystkich grupach prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę. Podsumowaniem było wspólne sadzenie drzewek w przedszkolnym ogrodzie.

We wtorek 24.04.18.  grupa 5 i 6 – latków wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Wawrochach.

Tego dnia pogoda była wspaniała i wszystkim dopisywały humory.

Na miejscu przedszkolaki miały zapewnione mnóstwo atrakcji, między innymi: zwiedzanie gospodarstwa, sadzenie ziemniaków, przejażdżkę wozem na pastwisko i karmienie zwierząt, spacer do pobliskiego lasu i oglądanie siedliska żurawi i bobrów, a także ogromnego mrowiska.

Po powrocie do gospodarstwa na dzieci czekało niełatwe zadanie – robienie masła, z którym później wszyscy bardzo chętnie zajadali wiejski chlebek. Uwieńczeniem wyprawy było wspólne zjedzenie kiełbaski przygotowanej na ognisku.

Po takim przedpołudniu pełnym atrakcji, dzieci wróciły do przedszkola trochę zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.