Kwiecień 2017

I Powiatowy Konkurs Piosenki o Ojczyźnie

Polska – Moja Ojczyzna

Dnia 26.04.2017 r. w Świętajnie odbył się  I Powiatowy Konkurs Piosenki o Ojczyźnie.

Dwie dziewczynki z naszego przedszkola : Nadia Ignczyńska-przygotowana przez Panią Marlenę Grunwald oraz Oliwia Foruś-przygotowana przez Panią Natalię Burchacką zostały wytypowane do udziału
w tym konkursie.

Nadia i Oliwia zaprezentowały piosenki o tematyce patriotycznej pt.”Czerwone Jabłuszko” oraz „Polska Moja Ojczyzna”.

Jury wyróżniło nasze dziewczynki za udział w konkursie .Otrzymały one dyplomy i drobne upominki. Jesteśmy z nich bardzo dumni 🙂

KONCERT MUZYCZNY: „WIOSENNY PUZON”

Dwunastego kwietnia muzycy z Olsztyńskiej Filharmonii  po raz drugi odwiedzili nasze przedszkole. Bohaterem spotkania był puzon. Dzieci poznały wygląd, brzmienie i historię instrumentu.

Cykl Spotkań z Olsztyńskimi Filharmonikami  będzie kontynuowany w każdą ostatnią środę miesiąca.

Konkurs Wielkanocny Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu

Dzieci z naszego Przedszkola zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym
o tematyce wielkanocnej, którego organizatorem był MOK w Pasymiu.

Do konkursu zgłosiło się wielu przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Pod czujnym okiem wychowawców dzieci przygotowały piękne stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki i palmy.

Jury wyróżniło stroik  Darii Kuriaty– wychowanki grupy najmłodszej. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W naszym Przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocy. Dzieci poznawały wielkanocne  tradycje i zwyczaje: ozdabiały jajka, wykonywały kurczaczki
i zajączki wielkanocne, uczyły się wierszy i piosenek o tematyce świątecznej.

Także Wielkanocny Zajączek nie zapomniał o naszych wychowankach. Wiele radości sprawiło im szukanie prezentów ukrytych na placu zabaw. Trzeba przyznać, że Zajączek sprytnie ukrył słodkie niespodzianki.

21 kwietnia- DZIEŃ ZIEMI

Corocznie w kwietniu w naszym Przedszkolu organizowany jest Dzień Ziemi.

Jest to okazja do kształtowania w dzieciach zachowań  proekologicznych, czynienia ich świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego. Poza zajęciami edukacyjnymi dzieci brały udział zabawach na świeżym powietrzu, śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej.

Ważnym punktem obchodów Święta Ziemi było posadzenie drzewek na posesji placówki.

Mamy nadzieję, że naszymi działaniami wzbudzimy
w naszych  podopiecznych potrzebę życia w zgodzie
z przyrodą.