Grudzień 2016/2017

08.12.2016r. SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Ku uciesze wszystkich przedszkolaków w naszym Przedszkolu pojawił się wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Przyniósł dla każdego dziecka prezent
i zatańczył z dziećmi w kole i nauczył ciekawych i wesołych zabaw. Zostawił nam w prezencie także świetne humory 🙂

Przed przybyciem Świętego Mikołaja dzieci obejrzały także teatrzyk
o „Mikołaju z Patary”. Bohater przedstawienia o imieniu Mikołaj anonimowo pomagał biednym
i potrzebującym rozdając im pieniążki. Mikołaj z Patary uczył nas, że pomoc i prezenty powinny być bezinteresowne.

14.12.2016r. PRÓBNY ALARM POŻAROWY

I SPOTKANIE EDUKACYJNE ZE STRAŻAKAMI

Dzieci przećwiczyły odpowiednie zachowanie i szereg czynności, które należy wykonywać w razie zagrożenia. Poznały drogę ewakuacji i nauczyły się, że należy zachować spokój i nigdy nie zostawać samemu.

Po próbnej ewakuacji Pan Roman Małkiewicz wytłumaczył nam jakie mogą być zagrożenia i jak się możemy przed nimi ustrzec oraz jak się zachować w sytuacji zagrożenia: wypadku, zgubienia się, zranienia, itp.. Pani Magda Witkowska nauczyła dzieci opatrywania skaleczeń i małych ran. Pozostali strażacy pokazali sprzęt strażacki i pozwolili przedszkolakom przymierzyć niektóre elementy stroju strażaka: np.: hełm, okulary ochronne.

Ubieranie Choinki 14.12.2016

16-19.12.2016r. POTKANIA WIGILIJNE

W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH

Nasze Przedszkole świątecznie przystrojone, w każdej sali piękna choinka i szopka betlejemska. Nastał świąteczny okres i wraz z nim przyszedł czas na spotkania wigilijne z Rodzicami. W każdej grupie odbyły się przedstawienia jasełkowe, które wprowadziły zgromadzonych
w świąteczny nastrój. Po niejednym policzku spływały łzy wzruszenia i dumy z małych aktorów.
A dźwięk kolęd i pastorałek rozgrzewał serca.

16.12.2016r. ROBIMY PIERNICZKI

W ostatnim tygodniu przed świętami dzieci w każdej grupie poznały tradycje
i zwyczaje świąteczne oraz nauczyły się kilku kolęd i pastorałek.

Jednak by poczuć atmosferę i aromat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia same przygotowały świąteczne pierniczki. Zabawy było co niemiara.
O zasadach higieny i bezpieczeństwa dzieci także pamiętały.

Maluchy ćwiczyły paluszki wyrabiając ciasto i wykrawając rozmaite wzory. Po upieczeniu lukrowały pierniczki i ozdabiały je różnymi pysznościami rozwijając kreatywność i sprawność manualną.