Archiwum-Galeria 2015/2016

Galeria

Wrzesień 2015

1.Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

    We wrześniu jeszcze trochę czuć lato ,więc warto wykorzystać ten czas na radosnej zabawie na świeżym powietrzu .

2.Sprzątanie Świata

     11 września Przedszkolaki z Pasymia w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły         w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA.

Wszystkie dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „naszą Ziemię”.Grupa Maluchów sprzątała nasz ogród przedszkolny,a grupa Starszaków zbierała śmieci w okolicy Przedszkola.Na koniec pracy czekała na nich ciepła kiełbaska z ogniska. 

3.Święto pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe.

    Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki, której historia sięga roku 1902 .Choć początkowo nie były one tak mięciutkie       i puszyste jak dziś, to towarzyszą dzieciom na całym świecie od wielu lat. Wymyślono wiele bajek        z misiem w roli głównej.
Dodają dzieciom otuchy, pocieszają, uczą-zajmują szczególne miejsce w dziecięcym świecie.               Z misiem można się pobawić, przytulić do niego, gdy jest smutno, można mu szeptać na uszko sekrety, tajemnice i nigdy nie być samotnym.
W poniedziałek dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi Misiakami. Tego dnia przedszkolaki doskonale się bawiły a misie towarzyszyły im przez cały czas-nawet podczas gimnastyki. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy misie z różnych bajek . Były tańce z misiami przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, „Misie dwa ty i ja…”, „Gumisie”, „Mały mis do lasu bał się iść…” a potem dzieci rysowały postać misia zgodnie ze słowami w piosence „Misia łatwo się rysuje…”. Chętne dzieci robiły misia z orzechów włoskich i plasteliny. Przygotowały również przyjęcie dla zaproszonych misiów w kąciku kuchennym. To był bardzo miły dzień!

 

4.Sałatkowo-Owocowo

      Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w Przedszkolu.Każdy przedszkolak już wie,jak ważne są owoce -nie tylko dlatego ,że są smaczne,ale przede wszystkim-zawierają mnóstwo witamin,które ochronią i wzmocnią nasz organizm.Dlatego też dzieci postanowiły przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową.Sałatka smakowała wyśmienicie ponieważ, ją sami przyrządziliśmy.

Już planujemy kolejną ,zdrową i smaczną potrawę.

5.Dzień Marchewki

     30 września w grupie 5-6 latków obchodziliśmy DZIEŃ MARCHEWKI. Celem było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw ,jako darów natury na przykładzie marchewki.

Tego dnia odbyły się zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence „Na marchewki urodziny”,zabawy zręcznościowe ,matematyczne oraz zagadki-na deser własnoręcznie wykonane ciasto marchewkowe oraz degustacja soku marchewkowego.

To był dzień wyjątkowy,zdrowy,witaminowy,pomarańczowy,marchewkowy!!!

 


Październik 2015

1.Teatrzyk 

      W październiku odwiedził nas Teatrzyk z Olsztyna ze spektaklem pt. Zaczarowana książka.

2.Ślubowanie klas I

       Środa 07.10. 2015 r. była wielkim dniem dla pierwszoklasistów – składali ślubowanie i zostali pasowani na ucznia Zespołu Szkół w Pasymiu. Udział w tej uroczystości wzięły grupy starszaków      z naszego przedszkola. Przedszkolaki miały możliwość spotkać swoich starszych kolegów. Z wielkim zaciekawieniem oglądały uroczystość, podczas której pierwszoklasiści składały ślubowanie i wystąpiły w programie artystycznym.

Dziękujemy za zaproszenie a pierwszoklasistom życzymy powodzenia w szkole.

3.Święto pieczonego ziemniaka

        W pierwszych dniach jesieni w przedszkolu odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka.”

W tym roku na wszystkie dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę.

Nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków z naszego ogniska.

Potato_gif


Listopad 2015

1.Wyjście na cmentarz

1 listopada to święto, w czasie, którego wspominamy tych, których odeszli. 

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich, obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Odwiedzając cmentarze, ozdabiamy groby kwiatami, zapalamy znicze i modlimy się w intencji zmarłych. Są to chwile zadumy, przemyśleń i okazja do wspomnień.

Przedszkolaki również pamiętały o tym święcie, dlatego 30 października udały się na miejscowy cmentarz by odwiedzić groby nieznajomych i zapalić znicze. 

2.Andrzejki 

„Święty Andrzej ci ukaże,

co ci los przyniesie w darze”

 

    27 listopada, zgodnie ze staropolską tradycją w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Dla przedszkolaków to świetna zabawa połączona z przekazaniem naszej tradycji.

W tym dniu panie nauczycielki zamieniły się we wróżki i wprowadziły dzieci w świat tajemniczych zaklęć i czarów. Stosowne dekoracje sal, zapach i blask palących się świec wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci dowiedziały się, skąd wzięły się andrzejkowe wróżby, po czym magiczne słowa „ Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” rozpoczęły serię wróżb i zabaw.

Ten dzień był dniem pełnym radości, swobody i niespodzianek.


Grudzień 2015

1.Radość z pierwszego śniegu

2.Mikołajki

Hej jedzie już Mikołaj… ”
     Tak śpiewały dzieci 4 grudnia witając Mikołaja w przedszkolu. Ponieważ nie było śniegu zaproszony gość przyjechał do nas pewnie samochodem, przywożąc wielkie worki z prezentami  pełnymi  słodyczy . Dzieci od rana z wielką niecierpliwością wyczekiwały Świętego Mikołaja.Przywitały gościa wierszami i piosenkami, dziękując za prezenty. Szkoda, że te odwiedziny minęły tak szybko. Ale wszyscy wiemy, że  wróci tu  za rok.

3.Jasełka

Kolędowania czas…  

         Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna ,czas spełniania marzeń             i okazywania sobie wzajemnie miłości .Ze Świętami związane są liczne tradycje ,a jedną z nich są przegotowywane co roku w naszym przedszkolu Jasełka.Dzieci 5,6 letnie świąteczne przedstawienie zaprezentowały rodzicom 16 i 17 grudnia,natomiast w grupie maluszków Jasełka odbyły się 22 grudnia.Dla niektórych dzieci było to pierwsze poważne wystąpienie przed tak liczną publicznością ,nie zabrakło im jednak odwagi i śmiałości.Dzieci wypadły rewelacyjnie czego dowodem były uśmiechnięte twarze rodziców. 

To były bardzo miłe spotkania, które przeniosły nas wszystkich w atmosferę niezwykłych Świąt Bożego Narodzenia.

4.Jasełka -występ dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w MOK w Pasymiu

5.Koncert Mikołajkowy w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie

Hej kolęda,kolęda…-koncert świąteczny

      21 grudnia był dniem wyjątkowym dla dzieci 5,6 letnich,gdyż pojechaliśmy do Barczewa na Koncert Świąteczny. Dzieci miały niecodzienną możliwość obcowania z muzyką graną na żywo.Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem słuchali kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej        w Barczewie pod kierunkiem p.Aleksandry Maconko.

6.Przygotowania do Świąt

    Nasze przygotowania do Świąt upłynęły na robieniu pierników,ubieraniu choinki,kolędowaniu oraz robieniu kart świątecznych dla naszych najbliższych. 


Styczeń 2016

1.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Tradycją naszego Przedszkola w Pasymiu stało się uczestnictwo przedszkolaków w akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.W niedzielę 10 stycznia wszystkie grupy wiekowe zaprezentowały się w układach tanecznych.

W akcję poza pracownikami i podopiecznymi zaangażowali się także rodzice. Swoimi wypiekami wsparli działania WOŚP.Serdecznie dziękujemy:)  

2.Dzień Babci i Dziadka

       W dniach 21-22 stycznia w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wierszyki,tańczyły, śpiewały piosenki oraz wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Występ dzieci wywołał na twarzach dziadków radość i wzruszenie. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.


Luty 2016

1.Bal karnawałowy

    Ach, cóż to był za bal…Nasze przedszkole zostało opanowane przez wróżki, księżniczki, rycerzy i superbohaterów. Sala balowa stała się magiczną krainą pełną barwnych postaci z bajek, gier i filmów dla dzieci. Była fantastyczna muzyka, piękne dekoracje i prawdziwe taneczne szaleństwo. Wszyscy bawili się wspaniale.

2.Nasza Mała Ojczyzna

   Kształtując w dzieciach miłość do Ojczyzny pokazujemy im jak piękna jest Polska. Rozwijamy wiedzę na temat geografii i historii.Zachęcamy do poznawania również naszego regionu ,naszego miasta Pasym oraz okolic.Z tego też powodu grupy 5 i 6 latków wybrały się na wycieczkę „Śladami historii”. Nauczycielki pokazały dzieciom zabytkowe mury obronne, stary cmentarz, który wiosną zamienia się w kwiecistą , niebieską polanę, kościoły i wieżę ciśnień. Przeszliśmy przez Rynek miasta a potem najstarszą uliczką pokrytą brukiem . Mimo chłodu  była to gorąca lekcja historii.

3.W  DAWNYCH  CZASACH – „Spotkanie  z dinozaurami”

Człowiek od zawsze interesował się co było dawniej, jak żyli nasi pra-pra-pra przodkowie,                  jak wyglądał ich ówczesny świat, jakie zwierzęta żyły na naszej planecie?

Dzieci przedszkolne bardzo lubią tematy o  dinozaurach. Prehistoria brzmi tajemniczo!

Dopytują     o wiele szczegółów: jak wyglądały, gdzie mieszkały, czym żywiły się dinozaury.      

Chętnie oglądają książki z ilustracjami , chcą wiedzieć jak nazywał się dany dinozaur przedstawiony na ilustracji ,skąd wiemy jak wyglądały  i jak żyły ? Jak rodziły się małe dinozaury? Czy w obecnych czasach żyją gdzieś dinozaury lub ich potomkowie? .

Kiedy już wyczerpała się lawina pytań  chętne dzieci zrobiły makietę przedstawiającą te prehistoryczne zwierzęta w pobliżu wulkanu a inne namalowały farbami dinozaury                            w prehistorycznym lesie. Wszyscy przy tym dobrze się bawili.

4.Teatrzyk

W lutym zawitał do nas Teatrzyk ze spektaklem pt. Sport to zdrowie


Marzec 2016

Powitanie wiosny

     21 marca 2016 r. wszystkie nasze dzieci opuściły  przedszkole aby pożegnać Zimę i przywitać Wiosnę. Wesoły, barwny korowód poprowadziła tradycyjnie  MARZANNA , wykonana przez najmłodszą grupę, zaś niesiona , na zmianę  przez chłopców z grupy najstarszej. Pięknie prezentowały się nawet kamizelki odblaskowe, które zawsze zakładamy wychodząc  poza teren przedszkola!

 W barwnym korowodzie, śpiewając piosenki przeszliśmy ulicami Pasymia, budząc zaciekawienie wśród  mieszkańców. Nawet sam Pan Burmistrz wyszedł do nas i obdarował dzieci cukierkami! 

Naszą tradycją już od wielu lat jest, iż kładziemy Zimę spać, by nie przeszkadzała Wiośnie  wzywać ptaki do powrotu z ciepłych krajów, budzić kwiatki na wiosennych rabatkach! Mamy nadzieję, że WIOSNA zagości już na dobre i da nam  więcej słońca do zabaw na świeżym powietrzu.

                               Smacznie,zdrowo,kolorowo-czyli wiosenne kanapki zajączki

         Przedszkolaki z Pasymia wiedzą jak ważne są witaminy dla ich prawidłowego rozwoju, dlatego postanowiły przygotować wielkanocne kanapki-zajączki.

Na ich talerzach znalazła się rzeżucha, sałata, rzodkiewka oraz ogórek, szczypiorek, jajka i ser. Pamiętajmy, że wszystkie te produkty doskonale wpływają na ogólny rozwój dziecka.

 

                                                                    Wiosenny kącik

Dzieciaki z grupy popołudniowej (5-6 latki) zaprosiły Panią Wiosnę do Przedszkola ,przygotowały samodzielnie stroik z bazi, bukszpanu i wiszących jajek, zrobiły też baranki oraz kurczaczki.

Na stoliku nie mogło zabraknąć również posadzonej rzeżuchy oraz żyta. Sadzenie nasion sprawiło dzieciom ogromną radość.

 

 

 

 


 

Kwiecień 2016

Dzień Ziemi

W naszym przedszkolu 22 kwietnia obchodziliśmy Święto Ziemi

          Z tej okazji dzieci przedszkolne ubrane na zielono od rana podejmowały różnorodne działania. Ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy Ziemi zastanawiały się co można zrobić, by chronić naszą Ziemię, a właściwie czego nie należy robić, by cieszyć się obcowaniem z naturą przez kolejne lata. Dzieci zauważyły potrzebę segregacji odpadów, zbiórki makulatury, recyklingu.

      Zastanawiały się co należy zrobić, by zupełnie zniknął problem dzikich wysypisk śmieci                       w różnych miejscach: w lasach, jeziorach, wokół dróg. Potem założywszy białe rękawiczki rozbiegły się wokół przedszkola by posprzątać ewentualne  śmieci na placu zabaw.

     Uwieńczeniem święta było zasadzenie drzewka przed wejściem do przedszkola. Jak na prawdziwych ekologów przystało, dzieci będą się nim opiekować i je pielęgnować. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zostaną prawdziwymi miłośnikami przyrody.

 

Wycieczka do Piekarni

            15 kwietnia dzieci z dwóch grup 5-6 latków udały się na wycieczkę do piekarni w Pasymiu. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

      Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali jak wypiekany jest chleb.

         W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, z którego buchała gorąca para.

         Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznym chlebem. Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni.

 

Odwiedziny pieska w przedszkolu

W dniu 15 kwietnia grupę 3- 4- latków odwiedził wyjątkowy gość- pies rasy seter o imieniu Lucy.

Podczas spotkania dzieci zapoznały się z wyglądem i zachowaniem psa. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy  opiekować się zwierzątkiem domowym, uczyły się właściwego stosunku do  psów a także miały okazję do przełamywania strachu przed nim. Jednak najwięcej radości sprawiła maluchom zabawa z Lucy i głaskanie jej.

 

 

Teatrzyk

           W czwartek 28 kwietnia 2016r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Białegostoku. Wystawili dla nas przedstawienie pt „ŻYWA WODA”. Był to pouczający temat, wyłuszczający sedno bycia człowiekiem, prowokujący do moralnej  oceny sytuacji.

             Dziecko podczas przedstawienia poszerza wiadomości o teatrze,  jest widzem, bacznym obserwatorem,    ( niekiedy samo wciela się w role aktora),  poznaje zasady panujące  w teatrze, rozwija wyobraźnię i wrażliwość estetyczną a przede wszystkim otrzymuje wzorce moralnego zachowania, dostrzegania dobra i zła oraz potrzeb innych.

            Teatr – sztuka teatralna jest bardzo ważnym środkiem kształtowania osobowości dziecka, rozwija zdolność spostrzegania, dostarcza wiedzy o świecie, o człowieku, kształci wrażliwość moralną.

Dzieci aktywnie brały udział, podpowiadając aktorom sposób zachowania w danej sytuacji oraz  wyciągając wspólny wniosek, a mianowicie :

-NIE MAJĄTEK, NIE SŁAWA, ALE DOBRE SERCE I RODZINA SĄ NAJWAŻNIEJSZE!

 

Herb naszego miasta – rozbudzanie zainteresowania regionem

        Kształtowanie poczucia przynależności narodowej polega na rozwijaniu u dziecka zainteresowania miejscowością i regionem, w którym mieszka. Dziecko powinno posiadać informacje     o miejscowości, w której mieszka.

        Powinno wiedzieć jakie instytucje i urzędy znajdują się  w najbliższej okolicy, orientować się w rolach społecznych pełnionych przez ważne osoby, rozpoznawać herb miasta.  W tym też celu 27 kwietnia wybraliśmy się z najstarszymi grupami dzieci na spacer rozpoznając po drodze budynki użyteczności publicznej i prywatnej.

          Dotarliśmy pod Urząd Miasta, gdzie dzieci obserwowały herb naszego miasta i cały rynek, który akurat przechodzi metamorfozę, porównując z wyglądem innych dużych miast , jak Warszawa czy Kraków, o których rozmawialiśmy na zajęciach.              

         Święta 1 i 3 Maja to dobry przyczynek do takich działań. Zadaniem przedszkola                           w procesie wychowania i nauczania jest wzmacnianie takich postaw dziecka, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną – poczucie przynależności narodowej. Poprzez celowe tworzenie sytuacji edukacyjnych będzie się kształtował szacunek dla Ojczyzny.

         Budowanie tożsamości narodowej wiąże się z dostarczaniem dziecku wzorców zachowania                     i właściwego reagowania w sytuacjach, w których pojawiają się symbole narodowe, takie jak herby miast, godło Polski, barwy państwowe, hymn narodowy.

       Dziecko powinno zrozumieć, że są one nierozerwalnie związane z pojęciem OJCZYZNA                             i należy je szanować, zachowując powagę.  Po powrocie do przedszkola przedszkolaki narysowały RATUSZ odzwierciedlając szczegóły zaobserwowane podczas spaceru.

Wycieczka do fabryki zabawek-Novum

           27 kwietnia był dniem szczególnie wyczekiwanym przez dzieciaki z grupy najmłodszej.

Dzieci miały okazję zwiedzenia fabryki NOVUM.

NOVUM -to firma o profilu edukacyjnym, zajmująca się wyposażeniem sal lekcyjnych                                    i przedszkolnych.

Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła szwalnia, w której powstają bajeczne zabawki oraz komputerowa hafciarka.

Zwiedzanie zakończyło się wspaniałą zabawą w sali zabaw. Dla dzieci był to dzień pełen emocji                      i niezapomnianych przeżyć.

 

70- lecie Szkoły Podstawowej w Pasymiu

         Szkoła Podstawowa w im.Wojciecha Kętrzyńskiego w Pasymiu obchodziła jubileusz 70-lecia .Obchody trwały dwa dni,a udział w nich wzięli między innymi znani absolwenci oraz byli nauczyciele,którzy dziś pełnią ważne funkcje w samorządzie i administracji państwowej .

We mszy w kościele katolickim 28 kwietnia uczestniczyła również dyrektor Aniela Maconko                         z dziećmi składającymi życzenia z okazji jubileuszu Szkoły Podstawowej.


 

Maj 2016

Mali obserwatorzy przyrody

        W naszym przedszkolu systematycznie prowadzone są zabawy badawcze. Są one świetną okazją do rozwijania logicznego myślenia oraz ustalania związków przyczynowo- skutkowych.

Umożliwiają poznanie przyrody wszystkimi zmysłami, wywołują emocje związane z samodzielnym dokonywaniem odkryć.

Przy okazji dzieci ćwiczą wytrwałość , koncentrację uwagi  spostrzegawczość.                                                                                                                    

„Co w trawie piszczy?”-   to jedna z takich zabaw. Grupa maluchów próbowała dowiedzieć się jakie zwierzątka zamieszkują łąkę. W tym celu dzieci zabrały szkła powiększające i udały się do ogrodu. 

Mali badacze odkryli, że wśród traw toczy się życie małych zwierzątek takich jak: mrówki, żuczki, biedronki, koniki polne. Zabawa dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji, zachęciła do szanowania  przyrody.

Alarm przeciwpożarowy 

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w dniu 20.05.2016r. w naszej placówce został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy z udziałem Straży Pożarnej w Pasymiu. Dzieci sprawnie opuściły budynek zgodnie z wcześniej ustalonym planem ewakuacji.

Celem akcji było opanowanie przez dzieci i personel zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem. Cała akcja przebiegła sprawnie.

Przedszkolaki w tym dniu  także miały okazję spotkać się ze strażakami, zapoznać się                      z wyposażeniem strażaków oraz samochodu strażackiego, poznać ich  pracę.  Spotkanie bardzo się podobało.  Goście także przygotowali dzieciom  słodką niespodziankę.     

Otwarcie placu zabaw

„Co to za data? Co to za dzień? ”- to słowa piosenki, którą zaprezentowały przedszkolaki podczas wielkiego świętowania w Przedszkolu w Pasymiu.

   Data 24.05.2016r. to dzień bogaty w wydarzenia. Zapisze się on w pamięci dzieci, rodziców             i personelu przedszkola jako otwarcie placu zabaw . Jest to data ważna także dla społeczności Pasymia, gdyż nowo powstały plac zabaw będzie dostępny również dla mieszkańców miasta.

  Wspólnie z dziećmi, rodzicami i pracownikami świętowali także zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Pasym- P. Cezary Łachmański, Wicestarosta szczycieński- P. Marcin Nowociński , ks. Józef Grażul, ks. Maciej Bartnikowski ,przedstawiciele Rady Miasta, Rady Rodziców oraz firmy NOVUM.

   Podczas spotkania dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym dały pokaz swoich umiejętności tanecznych, wokalnych oraz aktorskich. Wspólnie z burmistrzem Cezarym  Łachmańskim  dzieci  przecięły symboliczną wstęgę.

Następną częścią uroczystości było wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole.  

Wszystkim smakowały  grillowane kiełbaski oraz przygotowane przez rodziców słodkie wypieki. Miło płynął czas przy zabawach tanecznych oraz szaleństwach na placu zabaw.

Wydarzenie to poprzedziły spotkania dzieci ze swoimi rodzicami w salach przedszkolnych. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. 

Poza  wzruszającym programem artystycznym maluchy i starszaki przygotowały własnoręcznie wykonane upominki. W ten sposób  podziękowały za trud wychowania oraz okazały swoją miłość                 i szacunek.

     Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za zaszczycenie nas swoja obecnością oraz rodzicom za zaangażowanie  oraz pomoc w organizacji uroczystości.

 


Czerwiec 2016

Dzień Dziecka

Wyjazd do Kina Helios w Olsztynie

Sałatka warzywna

     

 

Gość specjalny z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury czyta bajkę pt.”Czerwony Kapturek”-akcja Cała Polska Czyta Dzieciom

10.06.2016 odwiedził nas Pan J.Stawicki z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, który przybliżył dzieciom  jak wygląda praca na lotnisku. Mówił jak nazywa się miejsce odlotu samolotów, jak wygląda odprawa oraz zasadach bezpieczeństwa na lotnisku.

 Przeczytał nam również bajkę pt.”Czerwony Kapturek”. Na koniec dzieci dostały prezent od Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury -smycze a przedszkolaki w zamian za przybycie podziękowały pięknym rysunkiem .To był dzień pełen wrażeń ! Dziękujemy !

 

Zakończenie roku 

Comments are closed.